DünyaSağlık - HealtYaşam Tarzı

MIT Araştırmacıları Üreticileri Gelecekteki Krizlere Hazırlamak İçin Çalışıyor

Medical Mask Production

Başlık:
Covid-19’un küresel olarak yayılmasıyla, tıbbi maske üretim işçileri maskeler düzenliyor.

NSF tarafından finanse edilen yeni bir proje, üreticilerin kişisel koruyucu ekipman lar üretmesine ve oluşturmasına yardımcı olacak bir model geliştiriyor.

Covid-19 krizinin başlangıcında, Massachusetts eyaleti, kişisel koruyucu ekipman (PPE), özellikle maskeler ve gece elbiseleri için umutsuz ihtiyacı yanıt çabalarının bir parçası olarak bir üretim acil müdahale ekibi bir araya getirdi. Massachusetts Acil Müdahale Ekibi (M-ERT) – MIT öğretim üyeleri, öğrenciler, personel ve mezunlar tarafından desteklenen – yerel üreticilerin PPE fazla 9 milyon adet yanı sıra el dezenfektan, dezenfektanlar ve test bezleri büyük hacimlerde üretmek yardımcı oldu.

Yakın zamanda Ulusal Bilim Vakfı’ndan (NSF) fon alan yeni bir proje olan M-ERT’nin çalışmaları yla edinilen deneyim ve bilgiler, ekosistemlerin organize edilmesine ve üreticilerin acil durumlarda standart ürünlerini üretmekten PPE veya diğer acil ihtiyaç duyulan diğer mallar akabinde hızla “dönmelerine” olanak sağlamak üzere tasarlanmış bir ağ işbirliği modeli geliştiriyor. Elisabeth Reynolds, Geleceğin Çalışmaları ve MIT Endüstriyel Performans Merkezi MIT Görev Gücü İcra Direktörü, John Hart, makine mühendisliği profesörü ve Üretim ve Verimlilik Laboratuvarı direktörü, Ben Linville-Engler, Endüstri ve Sistem Tasarım ve Yönetimi programı sertifika direktörü ve Haden Quinlan, MIT’nin Katkı ve Dijital İleri Üretim Teknolojileri Merkezi program yöneticisi , Lowell Massachusetts Üniversitesi ve Worcester Polytechnic Enstitüsü yanı sıra Massachusetts Teknoloji İşbirliği araştırmacılar ile işbirliği vardır.

“Massachusetts üretim ekosistemi Covid-19 yanıt olarak son derece değerli olduğunu kanıtladı,” Reynolds diyor, “ve M-ERT işbirliği nedeniyle önemli bir şekilde aktive edildi.”

NSF hibe araştırmacılar toplamak ve son acil üretim çabalarından veri öğrenmek ve aynı zamanda gelecekteki krizlerde üretim için geçerli bir ağ ve işbirliği modeli tasarlamak için izin verecektir. RESPOND ağı (Gerekli Tasarımların Ölçekleme Üretimi için Hızlı Yürütme) kriz zamanlarında büyük hacimlerde yeni ürünlerin üretimini desteklemeye yardımcı olabilecek çok disiplinli, çeşitli paydaş ekosisteminin kurulmasını destekleyecektir.

Linville-Engler, “Bu hibe, [M-ERT ile] yaptıklarımızı geriye dönük olarak incelememize olanak sağlıyor,” diyor ve “böylece bunu gelecekte proaktif bir şekilde yapmaya, ekosistem mühendisliği ve üretim çabalarını üstlenerek bakabiliriz. İnsanların böyle bir bilgi ağında nasıl çalıştıklarına bakabiliriz.”

Linville-Engler, bu tür ağ modellemesini, farklı düğümler arasında değişen belirsizlikler, ihtiyaçlar ve talepler ile “ağ ağına” bakmak olarak tanımlar.

Hart, “Bu proje, bölgesel ve ulusal alanlarda üretimi ilerletmek için dijital araçları kullanmak için önemli fırsatları vurguluyor” diyor. “Öğrenmelerimizi ölçekte hayata geçirmeyi ve üretim ekosisteminde çeviklik kazandırmayı umuyoruz.”

RESPOND ağ projesine ek olarak, diğer MIT tabanlı üretim çabaları bir dizi son zamanlarda federal fon aldık. Hart, Linville-Engler ve Quinlan tarafından yeni, çevrimiçi çevik üretim kursu tasarlanıyor ve öğretiliyor. Reynolds, Julie Shah, Aeronautics ve Astronotluk Bölümü ve Bilgisayar Bilimleri ve Yapay Zeka Laboratuvarı doçent ve Paul Osterman, MIT Sloan insan kaynakları ve yönetimi profesörü ile birlikte, aynı zamanda araştırma nın bir parçası olarak Insan teknolojisi sınır anlamak için bir NSF planlama hibe aldı Geleceğin İşi üzerinde MIT Görev Gücü ile ilgili.

Reynolds, “Bu çabalar, bu ülkede üretime olan bağlılığının yenilendiğini ifade ediyor.” diyor. “Biz gelişmiş üretim dünyasında gerçek bir dönüm noktası bir zamanda, yeni veriler ve yeni sorunlar ile noktalanmış konum.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu