Dünya

GÜNDEME BOMBA GİBİ DÜŞTÜ YUNANİSTAN..

Yunanistan Ve Nato dan Pes Dedirten Olay ….

Görüntülere CNN TÜRK haber ulaştı! Dünya bu olaya kilitlendi

Ege Denizi’nde batılı ülkelerin göçmenlere acımasız müdahaleleri devam ediyor. CNN TÜRK’e ulaşan ve batı medyasında da geniş yer bulan görüntülerde Yunan güçleri, kadın, çocuk, yaşlı demeden göçmen dolu tekneye müdahale etti. Görüntüyü farklı kılan ise Avrupa Birliği ve NATO’ya bağlı gemilerin de bu insanlık dışı müdahaleye ortak olması göz yumması . Göçmen teknesinin Yunanistan’a geçmesine Avrupa Birliği Güvenlik Gücü Frontex’e ait bir gemi. NATO’ya ait gemi de yaşana olaylara resmen seyirci kalıyor. Göçmenleri kurtarmak yine Türk güvenlik güçlerine kalıyor.

Görüntülere CNN TÜRK ulaştı! Dünya bu olayı konuşuyor

CNN TÜRK’ün ulaştığı özel görüntülerde Ege’deki kurumsam barbarlık ortaya koyuluyor. Zulme ait bu yeni görüntüler batı medyasında da geniş yankı buldu. Alman Der Spiegel dergisi ise bu görüntüleri manşetten verdi.

ROLLER FARKLI

Tarih 8 Haziran 2020… İçerisinde çocuk ve yaşlıların da bulunduğu göçmenler Ege’de dalgalarla boğuşuyor. Yunan kıyısına doğru ilerleyen göçmenlerin önünde bir engel var; Frontex… Frontex gemisi aslında Avrupa Birliği’nin sınırlarını korumak için kurduğu güvenlik gücü. Denizde de güvenliği Yunan güçleriyle birlikte eş zamanlı sağlıyorlar. Ancak bu kez rolleri farklı. Denizde gördükleri göçmen botunu Yunan güçlerine itiyorlar. Hatta göçmen dolu botun Yunan karasına ilerlemesini engelliyorlar. O anlar kameralarca an be an kaydedildi.

YUNAN GÜÇLERİ BOTA BİNİYOR

Yunanistan’ın Midilli adasına ilerleyen göçmen botu durduruluyor. Bota iki Yunan güvenlik gücü bindiriliyor. Yunan sahil güvenliği mülteci botunun motoruna müdahale ederek denizin ortasında hareketsiz bırakıyor. Hareketsiz bırakılan mülteci botu Türk karasularına doğru geri itiliyor. Ancak hava ve deniz şartları kötü, bu yüzden Türk karasularına gelemeyen bota yeniden Yunan güçleri müdahale ediyor. AB sınır gücü Frontex ve Yunan güçlerinin ortaklaşa yaptığı müdahale saatlerce sürüyor. Bu sırada NATO gemileri de bölgede göçmenlere çirkin müdahale Almanya’ya ait bir NATO savaş gemisinin önünde gerçekleşiyor ve onlar da Yunan güçlerine herhangi bir uyarıda bulunmuyor.

TÜRK SAHİL GÜVENLİĞİ KURTARDI

Denizdeki 2,5 satlik can pazarının yaşanmasının ardından Türk Sahil Güvenlik timleri Yunan güçlerini uyardı. Denizde o dakikada kadın, çocuk, yaşlı 47 göçmen denizin ortasında hareketsiz bırakılarak kaderine terk ediliyor. Mültecilerin yardımına Türk Sahil Güvenliği yetişip insanları kurtarıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu