Teknoloji

Lucid Air sadece birkaç dakika içinde şarj bir 500 mil menzilli Tesla rakip

Başka bir Tesla rakibi ortaya çıktı. Ve Lucid Motor ilk EV, Hava, bazı şüphesiz etkileyici özellikleri vardır. Belki de en önemli şimdiye kadar en hızlı şarj elektrikli araç olduğunu iddia olmasıdır. Bu ne demek oluyor? Lucid dakikada 20 mil hızları belirtmektedir, bu şarj az 30 dakika içinde aralığıyaklaşık 300 mil mil ‘ s – uygun bir hızlı şarj cihazı bulabilirseniz, tabii ki.

“Temel” modeli için az 80.000 $ başlayarak, Air dream edition için 169.000 $ kadar sağ gider, 2.5 saniye 0 ila 60mph ve 168mph bir üst hız ile. 2022’de giriş seviyesi Air ile gelecek yıla kadar sahiplerine teslim edilmeyecek olan otomobiller önemli bir menzile sahip olacak. Air Dream Edition tek bir şarjla 503 mil, Grand Touring ise 517 mil için iyi olacaktır. Bu sizi Londra’dan Frankfurt’a, Almanya’ya tek bir görevle getirmek için fazlasıyla yeterli.

Bu ivme üzerine, Lucid araba “tutarlı, tekrarlanabilir olarak” 9,9 saniye gibi hızlı çeyrek mil kat elde edebilirsiniz diyor. Bunu bir perspektife koyalım, bu herhangi bir Tesla’dan daha hızlı, McLaren 720S ile eşleşiyor ve Porsche’nin Taycan Turbo S’ini yener.

SONRAKI OKU

Lüks sedan tam otonom yeteneği övünme değil, ama onun ‘DreamDrive’ sürücü yardım sistemi birleştirmek için ilk 32 sensörleri birleştirmek için, bir EV vizyon kapsayan, radar ve ultrasonik ve LIDAR, tüm bir sürücü izleme sistemi ve seviye için geo-fenced HD haritalama ile birlikte çalışan Seviye 2 ve Seviye 3 otonom sürüş. Tesla’nın Otopilot’un HW1 sürümü Seviye 2 ve 3 arasında bir yerde olarak sınıflandırılırken, Nisan 2019’da piyasaya sürülen HW3 sürümüyle Tesla, şehir sokaklarında otomatik sürüş yeteneğinin bu yıl kullanıma alınacağını söylüyor, ancak bu daha önce de ertelenmişti. Lucid’in burada telafi etmesi gereken bir zemini var o zaman.

Diğer Hava olayları sürücü önünde bir 34-inç kavisli ‘Cam Kokpit’ 5K ekran ve sürücü ve ön yolcu arasında geri çekilebilir merkezi ‘Pilot Paneli’ içerir. Lucid ayrıca Alexa uyumluluğu oluşturmak için Amazon ile işbirliği yaptı. Bu Amazon’un sesli asistanı navigasyon, telefon görüşmeleri, akış medya, akıllı ev kontrolü için üzerine çağrılabilir ve, tabii ki, alışveriş (168mph isabet ederken listenize kedi maması eklemeniz gerekir) anlamına gelir.

Lucid, Amazon ile yaptığı bu işbirliği sayesinde, Lucid Air için ısıtma, havalandırma ve havalandırma sesli komutları da dahil olmak üzere genişletilmiş bir dizi yerelleştirilmiş Alexa araç kontrolü olduğunu söylüyor. Bu tür bir kontrol, Google Assistant ile entegre edilen Polestar 2’de zaten mümkündür.

2007 yılında Atieva adı altında kurulan Lucid, daha önce Tesla’nın eski Mühendislik Başkan Yardımcısı Peter Rawlinson ve Mazda Kuzey Amerika’nın eski tasarım başkanı Derek Jenkins de dahil olmak üzere rakip otomobil şirketlerinde çalışmış olan bir dizi çalışanı olan diğer üreticiler için elektrikli araç pilleri ve motorlar inşa etmeye odaklanmıştır.

SONRAKI OKU

  • IPhone 16 nükleer atık elmas piller tarafından desteklenebilirIPhone 16 nükleer atık elmas piller tarafından desteklenebilirYazar: ALEX LEE

2016 yılında Lucid Motors’a yeniden markalavuran şirket, aynı yıl Arizona’da yılda maksimum 380.000 araç kapasiteli 700 milyon dolarlık üretim tesisinin inşasını planladığını duyurdu. Lucid, 2018 yılında 1 milyar doların üzerinde bir fon için Suudi Arabistan Kamu Yatırım Fonu ile görüşmelerde bulunduğunu duyurdu. Lucid Air’in üretimi ve üretim tesisinin ilk etap inşaatı için finansman sağlayan yatırım Nisan 2019’da tamamlanmıştır.

Gerçek EV lansman tarzında, Lucid şimdi ABD ve Kanada’da müşteriler için Hava için 1.000 $ iade mevduat (7.500 $) alıyor, yanı sıra “Avrupa ve Orta Doğu’da seçkin ülkeler”, ve yeni EV teslimatları bahar 2021 abd müşterileri ile başlayacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu